Pozvánka na akci – Znakujeme se zvířátky

V 15ti městech se opět otevřou brány rodičům s dětmi do 3 let a společně se budeme učit se znakováním Baby Signs. Napříč celou Českou republikou, ve stejný den, se rodiče se svými slyšícími nemluvňaty naučí dorozumět pomocí znaků.

Mapa s městy, které se zapojí do akce Znakujeme se zvířátky 2022

Některé maminky si myslí, že znakování je jen pro ty, co nedovedou porozumět, co jejich batole chce. Protože s dítětem tráví celý den, tak většinou už nějak tak poznají, o co si říká. Znaková řeč nám však umožní rozumět mnohem víc. Většina toho, o čem celý den mluvíme, nemá s vyřizováním nejnutnějšího nic společného – povídáme proto, abychom se podělili o své zážitky, pocity, abychom se pobavili. A stejně je tomu tak u malých dětí. Rodiče jsou často překvapeni, že jejich dítě nezačne se znaky jako „JÍST“ nebo „MLÍČKO“, ale znaky jako „ČEPICE“ nebo „KYTIČKA“ – jasný důkaz, že i pro ně je komunikace mnohem víc, než si umět říct o to nejnutnější.

Chtějí s vámi sdílet svůj svět, chtějí všemu porozumět, chtějí vědět víc o tom, co vidí kolem nás – rostliny, dekorace, dopravní prostředky, značky, barvy, výrazy ve tváři, zvířátka a mnoho dalšího. Proto jsme do celorepublikové akce pro vás, aktivní a otevřené rodiče a jejich miminka a batolátka, vybrali téma Znakujeme se zvířátky.

Přijďte poznat lektorku, která působí ve vašem okolí a má nejen empatického ducha k potřebám vašich dětí, ale ze své vlastní zkušenosti a odbornosti dokáže poradit, pomoci a nasměřovat tak, aby se vám metoda znakování Baby Signs dařila a vy si díky ní budete moci užívat další úroveň komunikace s vaším děťátkem.

Co vše se bude na společné akci Znakujeme se zvířátky dít? Proč se zaregistrovat a přijít?

Každá z lektorek má připraveno několik jednoduchých aktivit pro nejmenší děti, díky kterým se děťátko i vy inspirujete k dalším činnostem a aktivitám, které pak společně můžete dělat i doma. V neposlední řadě se společně naučíte hravou formou 6 znaků pro oblíbená zvířátka a poznávat je.

Děti dostanou možnost poznat nové vrstevníky a vy máte možnost potkat a poznat stejně naladěné rodiče ve svém okolí a navázat tak nové kontakty. Vždycky se hodí další spřízněná duše, pro letní procházky či výlety po okolí, no ne?

Zaregistrovat se na akci v městě, které je vám blízké, můžete přímo zde – stačí kliknout.

Znakování v České republice používá již několik tisíc rodičů slyšících dětí. Tento způsob komunikace umožňuje dětem překlenout dobu, kdy rodičům rozumí a chtějí komunikovat, ale fyzicky nejsou připravené na to, dané slovo vyslovit. Díky znakům dokážou vyjádřit své potřeby, pocity i to, co je zaujalo a o čem si chtějí povídat. Zažívají tedy úspěchy v komunikaci již v raném věku a to je motivuje k rychlejšímu rozvoji řeči.

„Učení znaků podporuje rozvoj komunikace i kognitivní vývoj dítěte. Studie ukázaly, že děti používající znakování Baby Signs, v průměru začínají dříve mluvit, častěji navazují komunikaci s rodiči a přínosy znakování v batolecím věku u dětí zůstávají i do budoucna. Ve školních letech bylo u děti, které v dětství používaly znakování naměřeno vyšší IQ než u neznakujících vrstevníků.“, říká Michaela Tilton, výhradní zástupce programu Baby Signs pro Českou republiku a dodává, že znakování je mimo jiné i součástí výuky anglického jazyka GoKids English pro děti od 6 měsíců a pomáhá ve výchově bilingvních dětí.