Měsíc duben je měsícem knihy. Zde jsou tipy, jak uspořádat první knihovničku Vašeho děťátka, jak si s dětmi číst a komunikovat během čtení, jaké knížky pro děti a podle čeho vybírat a mnoho dalšího.

Obrázkový plánovací kalendář pro malé děti

Trvá vám také věčnost vypravit se ven s batolem?

Odejít s dítětem ven bez průtahů zní jako scifi?

„Nééé … já ještě nechci …“ křičí batole, když už musíte odcházet? Je to u vás také tak? 

Možná by stálo za to se zamyslet na tím, jak u Vás doma funguje plánování času a aktivit a plnění toho, co jste si naplánovali. 🙂

Možná Vás napadne: „Ono se to s těmi malými dětmi moc plánovat nedá, však to znáte.“

A co kdybychom Vám ale řekli, že postupnými malými krůčky se plánovat dá? A že i hravou formou můžete zapojit právě i to vaše děťátko nejen do plánování aktivit a činností Vaší domácnosti, ale také celkově se lépe orientovat v čase.

Společné plánování aktivit a činností je totiž velmi důležité jak pro rodiče, tak pro dítě, protože to umožní postupné osamostatňování dítěte a dává to dítěti pocit sebedůvěry a spokojenosti se svými. pokroky.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Protože ale malé děti neumějí číst, je nutné jim takové plánovače přizpůsobit tak, aby je to bavilo, aby se jim to líbilo, aby tomu rozuměli. Proto jsme připravili obrázkový plánovací kalendář na míru každému dítěti od 1 do 6 letVše je připravené včetně návodů, stačí vytisknout a zkompletovat podle potřeb vašeho dítěte.

Můžete si s dětmi rozplánovat nejen ty úkoly, které se týkají pouze dítěte, ale i to co se týká chodu celé rodiny a potažmo tedy i dítěte, například úklid, práce na zahradě, koníčky, výlety. Tedy naprosto cokoliv, co usnadní vašemu děťátku orientaci v čase a v tom, jak se jednotlivé činnosti a události opakují. Stanoví se tím řád a dítě si začne vytvářet správné návyky.

Mezi aktivity, které v kalendáři můžete využívat, patří v podstatě cokoliv, co s dětmi podnikáte – ať už se jedná o volnočasové aktivity, domácí práce, činnosti spojené s péčí o mazlíčka, kdy se chodí do školky a kdy je volno, oslavy či zvláštní dny a mnoho dalšího.

Ať už budete pracovat jen s jednou deskou nebo i se všemi, je fajn si s dětmi vytvořit rituál. Společně si sedněte třeba po snídani ke kalendáři a projděte si společně to, jaký je dnes den, jaké aktivity budete dělat a co máte podle kalendáře v plánu. Před spaním můžete znovu projít to, co se podařilo, co by se mohlo ještě vylepšit, nebo příště lépe naplánovat, a také co se dítě naučilo, nebo co už samo zvládlo. Naučíte se tak společně začlenit plánování a kalendář do každodenního života.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-1.png.

A co všechno plánovací kalendář obsahuje?

V kalendáři ke stažení najdete jednak 10 základních desek, do kterých mohou děti jednoduše vkládat připravené kartičky podle toho, co se chcete učit a/nebo plánovat (denní rutina, týdenní seznam aktivit, výzva či přání naučit se něco nového na daný měsíc, kalendář pro učení dnů v týdnu, měsíců i ročních období, osvojení si nových návyků, rituálů, atd.) Dále je tam více než 100 kartiček na různá témata pro plánování denních aktivit, úkolů a činností (podle potřeb a věku dítěte).

Kartičky a základní desky si můžete stáhnout nejen v češtině, ale také v angličtině!

V neposlední řadě jsou k dispozici návody, jak si vše připravit a co všechno budete potřebovat ke kompletaci a také k používání s dítětem.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Chcete nahlédnout pod pokličku? Vyzkoušejte si ho!

Rozhodli jsme se, že na ukázku a seznámení se s tím, co kalendář nabízí, Vám dáme zcela ZDARMA základní desku NÁŠ TÝDEN a sadu několika kartiček k tomu. Berte to jako náš malý vánoční dárek 

Kompletní plánovací kalendář pro malé děti

Prošli jsme desítky plánovacích kalendářů pro děti v Čechách i zahraničí včetně těch, které stojí tisíce korun a troufáme si říct, že ten náš je nejen rozsáhlejší, ale také dává více možností k přizpůsobení každé rodinné situaci. I tak počítáme s tím, že budeme přidávat další témata a rozšiřovat stávající množství kartiček a základových desek. Mrkněte na to, co nabízí KOMPLETNÍ plánovací kalendář.

Takže co říci závěrem? Přestože malé děti neumějí číst a neznají hodiny, přesto chtějí vědět, co se kdy bude dít a dychtivě se učí nové dovednosti, jež vyžadují systematičnost a pravidelnost. Tento plánovací kalendář pomůže Vašemu dítěti zvládnout spoustu nových dovedností  – ať je právě v období, kdy odkládá plenky, nebo už je hrdým předškolákem.