Kroužky pro miminka a batolata? ANO či NE?

Září je tady a možná i vás zachvátila panika, jaký kroužek bude to pravé ořechové pro vás i vaši ratolest. Výběr je opravdu široký. Než se ale pustíte do detektivní práce, je dobré si ujasnit, co má kurz vašemu dítěti přinést a co to znamená i pro vás.

Kvalita versus kvantita

Pokud jste jedni z těch, kdo chtějí svým miminkům či batolátkům dopřát hojnou společenskou interakci a kdo se chce pobavit o stejných věcech, které ho tíží či těší ve výchově s ostatními maminkami. Je pro vás cvičení s básničkami a říkankami to pravé. Navíc v každém větším městě něco takového najdete.

Je ale i možnost žádné cvičení či kurzy nenavštěvovat a věnovat se dítěti doma. Ať už z důvodu nedostupnosti či vaší vlastní volby. Pokud chcete rozvíjet schopnosti svého miminka či batolátka, tak to samozřejmě znamená načíst pár knih, internetových stránek nebo mít za sebou několik online kurzů. Ale není to rozhodně věc nemožná.

Jenže, co když toužíte pro své dítě něco „víc“. Jedna z variant je vybrat takový kurz, který podpoří rozvoj dítěte, poskytne vám kvalitní informace jako rodiči a navíc se u toho ještě dobře pobavíte se stejně naladěnými maminkami. Takové kurzy jsou většiny tvořeny odborníky na vývoj a výchovu dítěte a učí je certifikované lektorky, u kterých máte kvalitu zaručenou.

Kde tedy smysluplně trávit čas?

Nebojte:

  • máte čerstvě narozené miminko a už vás nebaví být pořád doma, nebo na procházkách s kočárkem,
  • toužíte se domluvit se svým dítětem dřív než začne mluvit,
  • nebo zkrátka máte doma rošťáka, kterého chcete začlenit do kolektivu a k tomu ho ještě něco naučit?

Naše mapa vám ukrátí čas strávený rozhodováním.

Který kurz je ten váš?

4 důvody, proč se přihlásit do našich kurzů

  1. Aktivity jsou uspořádané tak, aby děti bavily a zároveň rozvíjely pohyb, smyslové vnímání, řeč i sociální dovednosti.
  2. Náplně našich kurzů jsou odborně sestaveny dvěma doktorkami vývojové psychologie a autorkami bestsellerů pro rodiče Lindy Acredolo, Ph.D. a Susan Goodwyn, Ph.D.
  3. Kurzy provází certifikované lektorky – kvalita zaručena :-).
  4. Kurzem to nekončí! – Z každé lekce si odnesete pracovní listy, z kterých můžete čerpat informace i inspiraci na doma. Navíc vám lektorka poradí, když si nebudete s něčím vědět rady, a to i po kurzu!

Podrobnosti o lektorkách a případné registraci na jejich kurzy najdete zde.

Kam za kurzy Baby Signs a Rozvíjím se

Jak to na kurzech vypadá?

Pokud by vám kurzy v nějakém městě chyběly nebo byste věděli o nějakém centru či instituci, kde by naše kurzy uvítali, neváhejte napsat nebo se rovnou podívejte na informace pro budoucí lektorky.