Jaké to je být rodičem znakujícího dítěte

Možná jste o znakování slyšeli, možná se o něj pokoušíte z informací sesbíraných po internetu a od kamarádek. Možná jste to i zkoušeli a nezabralo to…A protože rodiče, kteří kurzy prošli, často píší svým lektorkám o svých úspěších, pocitech i poděkování, přinášíme několik nejčerstvějších, pro vaši radost a snad i povzbuzení, aby jste se, pokud ještě váháte, mohli rozhodnout!

Znakování – byť vytvořené na vědeckém základu – není věda! Ale i přesto, že je poměrně snadné se vše naučit, je třeba mít kvalitní „vstupní“ informace a podporu lektora. To vědí tisíce rodičů, kteří za dobu existence znakování v Čechách, prošli kurzy znakování Baby Signs a zažili následné období znakování s pomocí jejich důvěrnice a odbornice na dětskou komunikaci v podobě lektorky Baby Signs.  Někdy stačí jen malé povzbuzení nebo ujištění, že je to tak správně, kdykoliv rodič pocítí nejistotu, které je rozhodujícím faktorem v tom, aby rozvoj předverbální komunikace byl úspěšný.

Pokud byste neměli možnost navštěvovat kurzy našich certifikovaných lektorek, můžete využít naší letošní novinky a to online-kurz, který vás naučí vše potřebné k tomu, abyste mohli začít znakovat se svým miminkem ještě dnes!

Sára znakuje ptáčka

Valina Kociánová,

majitelka e-shopu www.samostatne-dite.cz a maminka skoro 3leté Sárinky. Od narození mé dcerky jsem byla fascinována, kolik věcí a jak neuvěřitelně rychle se děti učí a bylo mi hned jasné, že rozumí mnohem více, než ve skutečnosti umí sdělit. Hledala jsem způsoby, jak své dceři porozumět a objevila znakování miminek, které mi vše jen potvrdilo 🙂 Od té doby dcera komunikuje jako divá, znaky jsme si vymýšlely i svoje a ty postupně přešly na slova a dnes pusinku prakticky nezavře 😀 Dělá mi velikou radost a jsem ráda, že jsme si touto cestou mohly ušetřit spoustu nedorozumění a nepochopení. Sára dnes i díky znakování ví, co chce a umí si o to říct.Díky za Vaši práci nejen za sebe, ale troufám si říct, že i za ni. Jen tak dále…. 🙂 Valina

Zoe znakuje čepici

Lenka Šóš,

maminka dnes 14-ti měsíční Zoe, které společně navštěvovali kurzy Znakujeme se zpěvem a hrou v červnu 2016Dobrý den,ráda bych Vám touto cestou poděkovala za to, že jste mě a Zoe provedla znakováním a byla důvodem proč jsem to nevzdala, i když jsem si častokrát říkala, že Zoe asi znakovat nikdy nebude.. Ale stálo to za to vydržet 🙂 Když bylo Zoe kolem jednoho roku tak začala. Nejdříve pár znaků a teď už znakuje krásně a je to úžasné mít možnost vzájemné komunikace, která je i v dnešní době výjimkou. Pořád neznám nikoho jiného (kromě rodičů z Vašeho kurzu), kdo by znakoval. A je to taková škoda. Je to nádherné a propojuje to naše společné světy ještě víc. Na den, kdy mi poprvé zaznakovala, ze mě má ráda nikdy nezapomenu. Zastavilo se mi na okamžik srdce a vynahradilo to všechny ty měsíce čekaní na první znak. Ještě jednou moc děkuji, jsem Vaše velká fanynka a věřím, že se ještě na nějakém Vašem kurzu uvidíme. Mějte se hezky a dělejte radost dalším lidem i nadále. Lenka Šóš

Adámek znakuje ŽELVU

Maminka Veronika Lesniaková a její syn Adámek, kterému je nyní 14 měsíců, začali  navštěvovat kurz již v 6. měsíci, čili doba než se Veronika dočkala prvního znaku byla celkem dlouhá, ale vydržela a nyní „sklízí ovoce“.

Ahoj Pavlíno,
tak mám velkou radost. Adámek začal znakovat! Před nějakým časem pápá, poslední týden světlo, mléko. Když mu říkám, že oblékneme čepici, tak si klepe na hlavičku. Nebo třeba mu znakuji, že mi má přinést želvičku (plyšáka), tak mezi hromadou plyšáků najde tu pravou. Je několik věcí, které mu znakuji a on ještě ne, ale přitom už tomu rozumí 🙂
Musela jsem se o tu radost podělit 🙂
Měj se krásně. Ahoj a zdravíme s Áďou

a ještě jeden dopis:

Ahoj Pájo,
Adámkovi je teď 14 měsíců. Od včera znakuje i jít ven 🙂 a dneska při spaní jsem mu rozsvítila tu želvičku-lampičku a znakoval světlo, tak jsem mu znakovala, že to jsou hvězdy a měsíc :).
Veronika

Online kurz znakování Baby Signs

square-boxbso

Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli začít znakovat ještě dnes!

Součástí video kurzu jsou i:

  • Video slovník se 100 znaky
  • Pracovní listy a materiály ke stažení
  • Osobní podpora zkušené lektorky
  • Video pro děti
  • Leporela k stažení

Objednejte zde.