Jaké bylo Znakování se zvířátky z farmy?

Ve čtvrtek 8. 6. 2023 se na 13 místech rozezněl dětský smích, nadšené výkřiky dětí, rodičů i lektorek znakování Baby Signs a prožívali jsme nádherný čas s našimi nejmenšími. Požádali jsme jednu z našich lektorek znakování, Báru Červinkovou, zda by nám nepřiblížila, jak to všechno probíhalo, co mělo největší úspěch a co třeba plánuje do budoucna?

Lektorka Mirka Schovánková, Jablonec nad Nisou

Jak celou akci prožívala lektorka Bára

„Z pohledu lektorky bych chtěla přiblížit akci, která se odkazovala na kurz pro rodiče s dětmi – Znakování se zpěvem a hrou. Kurzy jsou určeny ideálně pro malá miminka / batolátka ve věku 6 až 36 měsíců s doprovodem maminky nebo tatínka. Já jsem se stala spolupořadatelkou dvou akcí tedy na 2 místech. První akce se konala dopoledne a bylo to setkání v Praze 9 i s maminkami z mých kurzů. Odpoledne jsem vypomáhala v Praze 10.

Musím říct, že zájem o rozvíjení komunikace s dětmi byl velký a reakce rodičů byly velmi přívětivé.

Přípravy na akci zabraly nějaký čas a vše promyslet bylo třeba již pár týdnů předem, nejdůležitější a zároveň i náročnější bylo připravit aktivity ke všem zvířátkům, která jsme účastníky během 2 hodin učily. Snažily jsme se připravit rozmanité činnosti na všech 6 stanovišť, aby se hry líbily menším i větším dětem. Akce nebyla věkově omezena a naše snaha se vyplatila, poněvadž přišla i malinká miminka a ta mohla využívat hlavně senzomotorické aktivity, příp. pokud byla stydlivější, pozorovala větší děti jak se snaží nakrmit koníčka nebo prasátko, sehnat všechna vajíčka od slepičky, vysvobodit myšku nebo podojit kravičku.

V rámci obou turnusů jsme si účastníky rozdělily na více skupinek a s nimi jsme každá lektorka prošly všechna stanoviště, představily jsme aktivity a úkoly s pomůckami ke každému zvířátku. Rodiče mohli své děti vypustit na deku a zkoušet si hry i se znakováním.

Fotografie z akce, která proběhla v Praze 10, pod vedením lektorky Lenky Hájkové

Po splnění všech úkolů na jednotlivých stanovištích (vždy věnované jednomu zvířátku), proběhlo slosování o nové knížky Znakujeme se zvířátky z farmy, které k této příležitosti byly vydány v českém jazyce. Se slosováním nám také vypomohly děti, které se akce účastnily, aby to bylo napínavější 🙂 Ti, kteří neměli to štěstí, aby si nově pokřtěnou knížku mohli odnést domů si mohli vybrat z tematických pexes z kurzu ZZH.“

Knížka Znakujeme se zvířátky z farmy je od teď již dostupná na našem e-shopu, spolu s ostatními podobnými tituly, které mají rodiče s dětmi ve velké oblibě – Znakujeme v parku, Znakujeme se zvířátky, Znakujeme na farmě.

Učíme se znakovat Na farmě s Notičkou

Na závěr Bára říká: „Můj dojem z této akce je velmi pozitivní, moc se těším na příští rok. Ač to bylo náročné, tak reakce a zpětná vazba účastníků mě velmi pozitivně nabila. Ještě na místě si rodiče chválili naši práci, nápadité aktivity i celý koncept ZZH (Znakujeme se zpěvem a hrou). Doufám, že ti, kteří váhali, zda se mají přijít podívat na Znakujeme se zvířátky z farmy, se v příštím rozhodně zúčastní a vyzkouší si možná něco pro ně úplně nového.“

Hodnocení rodičů

Jak už sama Bára zmínila výše, rodiče chválou nešetřili. Samozřejmě dostali jsme i další rady a tipy, jak do budoucna akci vylepšit a ještě více znakování Baby Signs a aktivity inspirované montessori pedagogikou vám rodičům přiblížit a předat, co nejvíce informací. Za to všem, kteří vyplnili hodnocení akce, moc děkujeme a vážíme si toho!

Maminka Michaela L. z Mladé Boleslavi nám napsala:

Líbí se mi, že se mohou už takhle malá miminka učit angličtinu formou hry a pomocí znaků. Je super, že něco takového existuje. Určitě to doporučuji všem maminkám, které mají možnost tento kurz se svým batoletem navštěvovat.“

Maminka Renata O. z Prahy také sdílela své postřehy:

Odpoledne jsme si užily, nejenže nakonec vyšlo počasí a stanoviště tak mohla být hezky venku na trávě, což pro děti bylo mnohem příjemnější. Ale i vymyšlený program, hry, seznamování s jednotlivými znaky zvířátek bylo zábavné. Akce byla opravdu vyvedená a překvapila mne. Měla jsem lehké obavy co očekávat, ale bylo to zbytečné. Skvělé lektorky, komunikace a zábava pro děti. Dcera se znaky hned naučila a používáme je od minulého týdne nonstop.

Maminka Martina H., která se akce účastnila ve Frýdku-Místku k akci dodává:

Znakování je určitě výborná věc a určitě rodičům usnadní komunikaci s dítětem, čím dřív se začne, tím lépe. My osobně začali s vlastním znakováním, aniž by jsme o znakování věděli. A díky absolvování vaší akce jsem se ujistila, že to děláme správně. Takže určitě budeme dál pokračovat, protože ve 14 měsících umíme nejen spoustu znaků, ale už i slov. Takže i když nám babička tvrdí, že tak malé dítě nemá rozum, aby si řeklo, co chce.. Tak já jako máma vím, co mé dítě chce, protože znakuje a doplňuje prvními slovy a to je úžasné💕 Děkujeme za příjemně strávené odpoledne 😉👍

Chcete se taky naučit, jak se svým miminkem či batoletem znakovat?

Ebook o znakování zdarma

Pokud jste o znakování miminek a batolat ještě neslyšeli nebo máte-li otázky o tom, jak znakování funguje, kdy se znakováním začít, jak se to naučit apod. … stáhněte si zdarma eBook, kde najdete odpovědi.