Měsíc duben je měsícem knihy. Zde jsou tipy, jak uspořádat první knihovničku Vašeho děťátka, jak si s dětmi číst a komunikovat během čtení, jaké knížky pro děti a podle čeho vybírat a mnoho dalšího.

Seminář pro rodiče o znakování Baby Signs

Dvouhodinový kurz vedený lektory s certifikací programu Baby Signs, při kterém se dozvíte vše, co potřebujete k tomu, abyste začali vzájemně komunikovat s ještě nemluvícím dítětem. Dozvíte se, jak poznáte, kdy je pro vaše dítě nejvhodnější čas začít, jak znakovou řeč učit, jak průběh vývoje komunikace probíhá a jak rozpoznat známky pokroku. Naučíte se prvních 16 znaků a dozvíte se, jak znakování v praxi vypadá. Kurzy jsou připravené zábavnou a interaktivní formou. Seznámíte se při nich s jinými maminkami a tatínky, kteří se znakováním začínají. Semináře jsou, jak z názvu vyplývá, pro rodiče, ale většinou je možné zúčastnít se i s miminkem. Kurzy jsou také vhodné pro prarodiče a pro každého, kdo pečuje o vaše dítě.

Kdy je nejlepší se kurzu zúčastnit?

Tohle je velmi individuální. Doporučujeme, aby se rodiče kurzu zúčastnili nejpozději kolem prvních narozenin dítěte. Mnoho rodičů však začíná se znakováním dříve, a tak se také účastní kurzů během několika prvních měsíců. Stojí i za úvahu se kurzu zúčastnit již v těhotenství, protože když miminko přijde na svět, je obtížnější si najít čas na seminář.

Doporučená cena kurzu závisí na typu materiálů, které si zvolíte. Máte možnost si zvolit Kompletní sadu materiálů obsahující knihu a DVD pro rodiče, video pro děti, praktický přehled znaků nebo jen základní materiály, které obsahují pracovní sešit pro rodiče (20 stran A4 se základními informacemi o znakování a pracovními listy) a praktický přehled znaků. Náplň kurzu je u obou možností stejná. 


Doporučená cena semináře:

Včetně kompletní sady: 799 Kč

Cena zahrnuje:

  • Seminář
  • DVD 2 v 1 obsahující videoslovník a video pro děti Moje oblíbené znaky (lze přehrát v češtině a angličtině)
  • Knihu Průvodce pro rodiče k programu Baby Signs
  • Obrázkový přehled znaků
  • Pracovní listy k semináři

Včetně základní sady: 550 Kč

Cena zahrnuje:

  • Seminář
  • Pracovní sešit se základními informacemi a pracovními listy
  • Obrázkový přehled znaků.
Kompletní sada materiálů k semináři
Základní sada materiálů k semináři

Co o znakování říkají maminky, které se kurzů zúčastnily:

Kurzy znakování určitě doporučuji všem maminkách, které chtějí porozumět svému dítěti. Znakování je jednoduché, mnohdy intuitivní a co je nejdůležitější - opravdu funguje. Hodiny se skvělou lektorkou Petrou Razimovou nás obě, dceru i mě, hrozně bavily a inspirovaly, abychom ve znakování dále pokračovaly. Je skvělé, když vám dítě je schopno říct, co mu chybí a po čem touží, ještě dřív než se naučí svá první skutečná slova.
Willet
O znakování jsem se začala zajímat, když naší dcerce bylo půl roku. Od té doby doma "mácháme" rukama - dlouho to vypadalo, že budeme máchat jen my dva s manželem. Po třech hodinách na lekcích- a desítkách hodin poslouchání písniček (písničky ke znakování) začala intenzivněji znakovat i naše dcerka. Na kurzu jsem dostala skvělé tipy, jak pomoci mému dítěti ke znakování a také spoustu informací ohledně znakování. Díky a všem doporučuji...hlavně CD s písničkami 🙂
jitkahilda
Znakování je opravdu skvělý způsob, jak si s nejmenšími dětmi více rozumět, i když ještě nemluví. Je úžasné vidět, jak je dceruška spokojená, když předvede nějaký znak a já rozumím a vyslovím to nahlas. Velká odměna pro maminky i miminka 🙂 Určitě bych znakování všem maminkám doporučila, není to nic těžkého, často jen rozvíjíte, co už doma děláte, a přitom tak pomůže a potěší.
petra