Jak se „rodí“ lektorka kurzů pro děti?

Někteří lidé si myslí, že když máma pracuje na mateřské, musí to být na úkor dítěte. Mnoho našich lektorek má doma děti – ať už to jsou miminka, se kterými začínají znakovat, nebo batolátka, která už znakováním prošly. Většinou to jsou právě jejich děti, které jim jsou inspirací k tomu, aby se staly lektorkou, a tuto práci si pak upraví časově tak, aby jejich děti zůstaly na prvním místě.

V našem týmu Baby Signs a GoKids jsou našimi „dětmi“ právě lektorky kurzů pro děti, o které pečujeme, podporujeme je, vzděláváme a společnými silami posouváme krůček po krůčku dál v jejich podnikání. Proto nám přijde jako fajn možnost s Vámi sdílet i to, jak se taková lektorka vlastně „narodí“ a jak lektorství vnímá, co je pro ni důležité a proč se vlastně lektorkou můžete stát i VY.

Lenka Hájková – maminka 2 dětí & nezávislá certifikovaná lektorka kurzů Baby Signs a GoKids

Proč ses rozhodla stát se lektorkou? A proč zrovna na mateřské?

„Já si myslím, že mateřská je ideální doba, kdy si žena může zkusit začít podnikat. A lektorkou jsem se stala z toho důvodu, že je to možnost se realizovat, možnost se seznámit s novými maminkami, možnost předávat dál něco, co mě baví a co nás s mojí dcerou sbližuje.“ (pozn.: v době rozhovoru byla Lenka v očekávání 2. děťátka)

Jak se změnil tvůj pohled na výchovu díky lektorování?

„Můj pohled na výchovu dětí se změnil poměrně dost, protože ze začátku jsem docela tápala, co vlastně s tou svojí holčičkou na té mateřské mám dělat za aktivity a tímhle způsobem jsme si k sobě našli cestu a sblížili jsme se. Líbí se mi, že spolu opravdu trávíme čas, prohlížíme si knížky a u toho spolu komunikujeme pomocí znaků. Je fajn, že se do toho zapojil můj manžel, který vlastně taky vůbec nevěděl, jak si s tím malým miminkem hrát, a díky těm znakům se zapojil do různých aktivit, které během toho dne děláme.“

Na co se v rámci lektorování nejvíc těšíš?

„Nejvíc se těším na to, že si budu moct vyzkoušet věci, které jsem ještě nikdy nedělala, na to, že budu čas trávit užitečně se svojí dcerou, kterou na ty kurzy beru. A taky to těším na to, že poznám další maminky, které smýšlejí podobně jako já a jsou z mého okolí.“

Vzkaz našich lektorek všem, kdo o lektorství uvažují

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Lenku i ostatní lektorky najdete na naší společné mapě lektorek, takže hned vidíte, která lektorka působí blízko vašeho bydliště a jaké kurzy pro rodiče a děti připravuje.

Pokud ale ve vašem okolí, žádná lektorka nepůsobí, můžete to být právě VY, kdo se téhle šance chopí a bude pro ostatní blízké i vzdálenější rodiče odborníkem, pomocnou rukou a přidá se do našeho týmu.

Podnikání, ve kterém nikdy nejste sama

Jste na mateřské a i když je dítě vaší každodenní prioritou, cítíte, že byste chtěla dělat něco, co vás bude bavit, dá vám příležitost setkávat se s podobně naladěnými maminkami a současně vám umožní si přivydělat a možná i rozjet podnikání, u kterého po mateřské zůstanete?

Provozujete rodinné centrum nebo se věnujete vzdělávání nejmenších a jejich rodičů a hledáte vhodné kurzy, které by obohatily váš program?

Certifikovat se můžete jako lektorka:

  • Znakování – kurzy pro děti a rodiče Znakujeme se zpěvem a hrou a semináře pro rodiče k programu Baby Signs
  • Poznáváme svět – kurzy inspirované montessori pedagogikou pro děti od cca 18 měsíců do 3 let, kurzy navštěvují děti s rodiči
  • GoKids English – kurzy pro nejmenší s rodiči s programem Baby Sings a kurzy pro děti 3-6 let bez rodičů s prvky montessori.
  • Rozvíjím se – kurzy pro miminka od 2 do 6 měsíců a kurzy navazující na kurzy Baby Signs Znakujeme se zpěvem a hrou
  • Semináře pro rodiče – semináře pro rodiče o výchově i o tom, jak rozvíjet emoční inteligenci u dětí od narození do 3 let a další témata

Všechny lektorky začínají certifikací na znakování Baby Signs, pak si mohou přidat další kurzy. Více o jednotlivých kurzech se dozvíte ve webináři „Jak se stát lektorkou…“

Pokud s vámi tohle ladí, vyplňte formulář a my vám pošleme více informací a pozveme vás do lektorské přípravky.