Tradičník pro batolátka – aktivity nejen na celý advent…

Chcete Vašemu dítěti představit vánoční tradice v podobě vhodné pro jeho věk? Nechte se inspirovat!

Už je to taková naše tradice, že se každý rok snažíme vymyslet pro vás – naše čtenáře a fanoušky – něco výjimečného k Vánocům. I letos jsme pro Vás připravili překvapení. Kromě tradičního adventního kalendáře v netradiční podobě online pro rodiče dětí od miminek až do 6 let Vás zveme také do našeho nového Tradičníku.

Co v Tradičníku najdete?

Nově vyrobený Tradičník jsme sestavili tak, aby ho plně využili jak rodiče s malými batolátky, tak rodiče školkových dětí. Pokud už nás nějakou dobu sledujete, víte, že naším cílem je veškeré aktivity přizpůsobovat právě našim nejmenším a ideálně v montessori stylu.

24 inspirací na aktivity

Tradičník obsahuje 24 inspirací na aktivity s nejmenšími dětmi v době Vánoc. Je to takový menší návrat k tradicím, které se k adventu vážou a díky nim si s dětmi zkrášlíte, zkrátíte a plnými doušky užijete čekání na vysněného Ježíška a dárečky, které si děti tak moc přejí.

V Tradičníku najdete veškeré aktivity rozepsané detailně tak, jak je můžete přizpůsobit dětem do 2 let a/nebo jak v rámci aktivity zaměstnat děti starší, které toho už zvládnou více. Např.:

  • pečení a zdobení perníčků (včetně receptu)
  • pouštění lodiček
  • výroba vánočních přáníček
  • krmení ptáčků
  • výroba vlastních vánočních ozdobiček a mnoho dalšího

48 obrázkových kartiček

Součástí Tradičníku je také 48 obrázkových kartiček s vánoční slovní zásobou, která je jak v češtině a využijete ji např. pro znakování s dětmi. Ale slovní zásoba je také v angličtině, takže pokud děti vedete doma k angličtině od útlého věku a máte občas problém najít vhodnou slovní zásobu, tak tohle bude také to pravé pro vás.

Ale pokud se teprve k angličtině s dětmi odhodláváte a nejste si třeba tak docela jistí, jak začít, tak v Tradičníku najdete skvělý bonus. Přidali jsme tam totiž i video návod, jak začít dítě učit.

Adventní kalendář

I když by se na první pohled mohlo zdát, že Tradičník je náš nový adventní kalendář, není to tak. Adventní kalendář, který už u nás má několikaletou tradici, běží i letos – samozřejmě ve vylepšené verzi oproti těm předchozím. Opět se nám podařilo vytvořit nové materiály v podobě .pdf souborů a videí, které využijete nejen teď, před Vánoci. Takže opět kalendář získal na hodnotě. Jeho součástí (jako takový upgrade) je možnost se vrátit k českým tradicím právě v podobě výše popsaného Tradičníku. Ale je jen na vás, jestli si ho pořídíte nebo ne 🙂

Ať už využijete jen část kalendáře či si vyberete jen několik málo aktivit z Tradičníku, budeme moc rádi za vaše názory, zkušenosti, tipy na zlepšení a celkově vaše hodnocení takových počinů, jakými adventní kalendář a tradičník jsou. Stačí kliknout sem (nebo na obrázek níže) a napsat váš názor 🙂 Děkujeme a těšíme se, že i díky vaší zpětné vazbě budeme moci naše produkty vylepšovat a přizpůsobovat tak, abyste si ji ještě více užili!