Oslavte s dětmi jejich den a vyrazte třeba někam ven…

Určitě také rádi vzpomínáte na dětské dny, když jste byli malí. Teď, když už jste rodiče, můžete vašim malým ratolestem vytvořit krásné zážitky, na které pak budou také rády vzpomínat, až vyrostou. A k tomu si společně hezky užijete. Přinášíme vám nápady a tipy, jak prožít dětský den s vašimi miminky a batolaty.

Mezinárodní den dětí se každoročně slaví 1. června a má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí. Tento den je věnován dětem a hrám, společným zážitkům a veselé náladě. Pokud máte malé miminko, nebo neposedné batolátko, připravili jsme si pro vás několik zajímavých aktivit, které můžete s dětmi vyzkoušet a nemusíte se omezovat jen na den dětí. Tak se inspirujte s námi a pořádně si to společně užijte.

Pokud je hezké počasí, určitě s dětmi vyrazte ven a hry si zahrajte třeba v parku nebo na louce, či si udělejte malý rodinný piknik ve stínu pod stromy.  Nebo můžete využít mnoho různorodých zajímavých akcí, které máte v okolí, a jsou vhodné pro děti všech věkových kategorií.  Pokud prší a ven se vám nechce, určitě si z našich nápadů také vyberete aktivity, které lze dělat doma. Hlavní je být s dětmi, užít si přítomný okamžik a na plno se jim věnovat. Takový den bude ten nejlepší, ať již budete dělat cokoliv.

Hry na rozvoj motoriky

1, Míčky

Ven si sebou přibalte různobarevné míče a míčky. Nejmenší děti je budou držet a okusovat, větší si s nimi můžou hrát a začít házet a ti co začínají chodit, mohou zkoušet i kopání. Míčky také můžete jen tak házet, poznávat a ukazovat barvy nebo s nimi hrát na schovávanou.

2, Balónky

Balónky jsou velmi oblíbené u všech dětí. Děti je rády pozorují, jak poletují ve vzduchu a tahají za provázek. Balónek můžete připevnit i na korbu kočárku a nechat dítě držet provázek, větší děti si jej ponesou v ruce sami.

3, Hrátky s kamínky

Kamínků je venku všude dost. Pro nejmenší je nasbírejte a nechte osahat a hrát si s nimi (samozřejmě dávejte pozor, aby je nespolkli). Větší si s nimi mohou stavět, házet a hrát nebo je třídit podle velikosti.

Hry na rozvíjení smyslů

1, Bosé nohy

Vyzujte dětem boty i ponožky a nechte je v přímém kontaktu se zemí, trávou či pískem. V parku můžete vytvořit i senozomotorickou dráhu a nechat své ratolesti lézt či chodit po různém povrchu. Nejmenší miminka můžete zkoušet trochu polechtat stéblem trávy nebo je položit na trávník či písek, aby poznali různorodost země.

2, Bublifuk

Bublifuk by se měl stát vaším společníkem na procházky v každém případě. U miminek bubliny probouzejí smysl pozorování a procvičují si postřeh. Navíc se jim barevné bubliny na sluníčku velmi líbí. Větší děti se mohou učit bubliny foukat sami nebo za nimi běhat. Ale i pouhé jejich pozorování je velká zábava, nejen pro maličké.

Hry na rozvoj řeči a vyjadřování

1, Prstové hry s básničkami či pohybové říkanky

Ať již jste venku nebo doma, v autě nebo na procházce, různé prstové hry a říkanky vám budou zpříjemňovat dlouhé chvíle. Naučte se nějaké z paměti a povídejte je vašim dětem. Ukazujte jim při tom rukama děj nebo se pohybujte do rytmu. Děti budou nadšené a rozvíjíte jim tím rozvoj řeči a porozumění.

2, Poznávání věcí

Dívejte se s dítětem kolem sebe a povídejte si o tom, co vidíte. Popisujte podrobně věci a lidi kolem. Pak se můžete ptát, kde co je a batole může ukazovat nebo znakovat.

Znakování

Když už jsme zmínili znakování, rádi bychom podotkli, že znakovat lze všude a všechno. Jen je třeba chtít a také mít trpělivost. Děti dokážou ovládat svaly na rukou dříve než svaly kolem úst. Tak mohou komunikovat pomocí gest dříve, než umí mluvit. Zkuste děti učit několik základních znaků a uvidíte, jak vám vaše komunikace půjde snáze.

Znakujeme v parku

Chcete li si znakování vyzkoušet a zároveň mít hezký program venku, můžete se zúčastnit naší akce Znakujeme v parku, která bude probíhat na několika místech v České republice 13. června.  Přijďte se svými miminky a batolaty do parku v jednom z 14 ti zúčastněných měst, kde na vás budou čekat lektorky znakování se spoustou zajímavých aktivit. Naučíte se 6 znaků, díky kterým vám vaše dítě dokáže říct, co ho v parku zaujalo ještě předtím, než se se naučí mluvit! Zváni jsou i všichni znakující rodiče a děti. I děti, které už znakují jak o závod si užijí společných her a zábavy. Těšíme se na vás. Více informací naleznete zde.

Objevte cestu, jak se domluvit než přijdou slova

Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli s vaším dítětem začít znakovat.

  • Video seminář pro rodiče
  • Video slovník a materiály ke stažení
  • Podpora zkušené lektorky
  • Videa pro děti a leoprela ke stažení

Stáhněte si eBook zdarma!

Máte-li otázky o tom, jak znakování funguje, kdy se znakováním začít, jak se to naučit apod. ... stáhněte si zdarma eBook, kde najdete odpovědi.

Zašleme vám eBook a informace o znakování s BabySigns. V každém e-mailu je odkaz na odhlášení. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Najděte kurzy ve vašem městě