Kdy je správný čas na nočník?

V poslední době, se často stává, že odplenkování a přecházení na nočník, bývá pro maminky i jejich batolátka noční můrou. Proč tomu tak je? Co můžeme udělat pro to, aby tento zásadní krok v životě našich dětí byl plynulejší a bez slziček?

Když se zadíváme na naše miminko, ani si neuvědomujeme, jak nám roste před očima. Každý den se něco nového naučí a objevuje své okolí. Najednou začneme přemýšlet, kdy je vhodné začít s chozením na nočník. V okolí má každý „dobré“ rady nebo jízlivé poznámky, že už je přeci dávno na čase. Ale jak se říká, žádný učený z nebe nespadl. Když něco funguje u jednoho dítěte, u druhého to tak být nemusí. Jak tedy poznat kdy je vhodná doba pro naše maličké a jak je na přecházení na nočník připravit? Co můžeme udělat pro to, aby se vše povedlo ještě do jeho druhých narozenin a bez zbytečného křiku a slz? Rozhodně nemá cenu stresovat sebe ani vaše dítě. Přinášíme vám rady, kdy poznat, že je správný čas a ukážeme metodu od BabySigns, která vám může pomoci zvládnout vše v klidu a pohodě.

Učme se z minulosti a inspirujme se novými poznatky. Někde uprostřed je cesta.

Často se traduje, že za dob našich maminek a babiček děti chodily na nočník ještě dříve, než jim byl rok. Když se ohlédneme do historie, musíme ale také podotknout, že byla jiná doba. Dnes jsme trochu všichni zpohodlněli. Jak dospělí, tak děti. Velkou roli v tomto případě hrají jednorázové plínky, které udržují naše děti v pohodě a suchu dlouhou dobu. Tak se není čemu divit, že děti nemají potřebu se jich zbavovat. Necítí nepohodlí a tudíž ani potřebu změny. Pro maminky je zas pohodlné, jednoduše plínku vzít a vyhodit, nandat novou a je to. Za dob našich babiček to takhle nebylo a tudíž i chození na nočník vypadalo jinak.

Hurá na nočník

Dnešní maminky zase nemusí vyvářet hromady plín a tento uspořený čas mohou věnovat miminku. Tím ale nechci obhajovat dlouhodobé nošení plínek. Právě naopak. Učme se z minulosti, ale zároveň se inspirujme novými zkušenostmi a metodami. Speciální program Hurá na nočník od BabySigns, přispívá k tomu, aby celý proces chození na nočník proběhl v klidu. Děti se mohou touto cestou naučit jednoduché znaky ke sdílení svých přání a zájmů. V tomto případě mohou jednoduše ukázat, že chtějí na záchod ještě dlouho před tím, než se naučí mluvit. Tento program ale nespočívá pouze ve znakování. Na základě rozsáhlého výzkumu byl vypracován plán, jak krok za krokem dítěti pomoci s tímto novým a velmi důležitým úkolem chození na nočník.

Kdy je tedy vhodná doba k přechodu na nočník?

Nejdůležitějšími aspekty jak poznáme, že je naše dítě zralé, jsou tyto tři schopnosti, které by mělo umět:

1, Musí vydržet sedět, takže na nočník můžeme dítko dávat, až když se udrží v sedu. Většina děti umí pořádně sedět dřív, než jim je rok. V tu dobu můžeme trénovat sezení na nočníku.

2, Musí si uvědomit, co dělá a dát nám to nějakým způsobem najevo. Že se potřebuje vyčůrat nebo vykakat, může ukázat pomocí znaků. Jakmile si spojí činnost s tím, co dělá, bude vědět, co se od něj očekává. A nemusí umět ještě mluvit. I bez slov lze porozumět.

3, Musí být připraveno z fyzického hlediska.

Důležité je vždy počkat, na tu správnou chvíli

Teoreticky by pak už vše mělo jít hladce. Ale ne vždy dítě spolupracuje. Důležité je vždy počkat, na tu správnou chvíli. Každý je individuální a rozhodně není na místě, abychom se porovnávali s jinými maminkami a dětmi. Protože když nepočkáme na ten správný čas, může si dítě chození na nočník zprotivit a problém je na cestě. Pomocí metody Hurá na nočník ale můžeme začít s učením velice brzy a postupně, bez nátlaku. Společně se speciálním DVD „Šikuly bez plenky, cesta vláčkem“ ukážete dítěti, že chození na nočník je snadné a zábavné. Toto DVD pomůže dětem naučit se pět doporučených znaků pro chození na nočník a upevní v nich jednotlivé kroky této rutinní záležitosti. Díky zábavným melodiím, poutavé animaci se vám společně podaří dojít do cíle k samostatnému chození na nočník. Vyzkoušejte tuto metodu a zůstaňte u toho respektujícím rodičem. Zkusme společně zvládnout chození na nočník dřív, než budou vašim dětem dva roky.

 

Napsala: Lenka Štědrová

 

Objevte cestu, jak se domluvit než přijdou slova

Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli s vaším dítětem začít znakovat.

  • Video seminář pro rodiče
  • Video slovník a materiály ke stažení
  • Podpora zkušené lektorky
  • Videa pro děti a leoprela ke stažení

Stáhněte si eBook zdarma!

Máte-li otázky o tom, jak znakování funguje, kdy se znakováním začít, jak se to naučit apod. ... stáhněte si zdarma eBook, kde najdete odpovědi.

Zašleme vám eBook a informace o znakování s BabySigns. V každém e-mailu je odkaz na odhlášení. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Najděte kurzy ve vašem městě