Jak se znakovalo v parcích po celé České Republice

Znakujeme v Turnově

Co mají společného znakování, pobyt venku a zábava? To jste se mohli dozvědět na naší červnové akci „Znakujeme v parku.“ A kdo z vás na ní nebyl, nestihl přijít nebo o ní nevěděl, může se podívat na náš blog a přečíst si o tom, jak vše probíhalo. Věříme, že se všem zúčastněným rodičům i jejich dětem znakování v přírodě líbilo a že jej budeme zase brzo opakovat.

V červnu je ideální čas na venkovní aktivity s vašimi ratolestmi. Můžete chodit klidně na celé dny do lesa, k rybníku či do parku. K tomu se nabízí mnoho možných aktivit, které zpestří dětem jejich pobyt v přírodě, pobaví je a ponaučí zároveň. A znakování může přinést nejmenším miminkům a batolatům možnost většího porozumění, interakce a ponaučení ve formě zábavy. Věděli jste, že znakovat můžete kdekoliv a kdykoliv? Abychom vám ukázali, jak je znakování mnohotvárné, rozhodli jsme se připravit velkou červnovou akci s názvem „Znakujeme v parku.“

Znakujeme v Olomouci

Celkem čtrnáct lektorek ve čtrnácti městech v České Republice připravilo 13. června interaktivní a vzdělávací program na celé odpoledne pro nejmenší a jejich rodiny. Hlavní role se samozřejmě ujalo znakování, které bylo ale ruku v ruce se spoustou zajímavých aktivit. Na šesti stanovištích v každém z měst lektorky znakování připravily aktivity se zpěvem, kde medvídek Beebo zpíval radostné písničky a ukázal všem, jak lze při nich znakovat. Rodiče s dětmi mohli vyzkoušet znakování i při aktivitách inspirovaných Montessori pedagogikou a naučit se jak tyto způsoby využívat v interakci s nejmenšími. Počasí nám přálo a kromě jednoho ze zúčastněných měst, kde spadlo několik kapek deště, bylo všude slunečno, právě tak akorát na zvládnutí celého programu.

Olomouc
Atmosféra v Olomouci

Kdo se z rodičů na tuto akci včas zaregistroval na našem webu, automaticky se stal účastníkem soutěže o naší novou publikaci „Znakujeme v parku,“ která svými milými ilustracemi pomáhá výuce znakování a rozvíjí děti vizuálně i svým obsahem. Získali jste knížku, kde je ukázáno celkem šest znaků z parku? Pokud ne, můžete si ji na našem e-shopu objednat. Dá se využít pro miminka k výuce znakování nebo k normálnímu prohlížení a vyprávění. Obsahuje znaky pro míč, motýla, houpačku, klouzačku, květinu a strom.

Jak celá akce probíhala, se můžete podívat na našich videích a fotografiích. Moc nás všechny potěšilo, že mezi zúčastněnými se objevovali nejen maminky s ratolestmi různých věkových kategorií, ale i tatínkové, tety či prarodiče. Den se tak stal opravdu rodinným zážitkem. Těšíme se, že pro vás brzy připravíme podobně úspěšné a zábavné momenty. Tak nás sledujte na našem webu, nebo třeba na Facebooku či Instagramu, ať vám neuniknou další zajímavé akce.

Objevte cestu, jak se domluvit než přijdou slova

Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli s vaším dítětem začít znakovat.

  • Video seminář pro rodiče
  • Video slovník a materiály ke stažení
  • Podpora zkušené lektorky
  • Videa pro děti a leoprela ke stažení

Stáhněte si eBook zdarma!

Máte-li otázky o tom, jak znakování funguje, kdy se znakováním začít, jak se to naučit apod. ... stáhněte si zdarma eBook, kde najdete odpovědi.

Zašleme vám eBook a informace o znakování s BabySigns. V každém e-mailu je odkaz na odhlášení. Seznamte se s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

Najděte kurzy ve vašem městě