Jak se „rodí“ lektorka znakování

Snímek obrazovky 2017-01-31 v 19.18.53

Moje cesta ke znakování

Ke znakování jsem se dostala na mé mateřské se synem Michaelem. Jako trochu nedůvěřivá matka jsem o tom nejdříve nějaký čas přemítala. Měli jsme plavání, zpívánky, přestavovali jsme dům, rodinná firma také vyžaduje mé občasné nasazení, ale ta myšlenka mě zaujala. Protože v té době nebyl otevřen žádný kurz a také jsem nechtěla daleko dojíždět, rozhodla jsem se objednat novinku – online kurz a začala jsem se svým třináctiměsíčním synkem znakovat.

Reportáž

Znakující syn

Velmi rychle začal používat znak „JEŠTĚ“, „HOTOVO“ a „MÁM RÁD“, což budilo v naší rodině opravdové nadšení a mně to velmi usnadňovalo některé situace a určitě nám to omezilo pláč. Míša nemusel plakat, když chtěl ještě prohlížet knížku, jíst, kojit nebo zpívat. Časem jsme přidali znaky pro „DĚKUJI“, „RYBA“, „SLON“, „SPÁT“, „KLOUZAČKA“ až jsme uměli kolem 20 znaků. Jen lituji, že jsem se nezúčastnila žádného kurzu pro rodiče a děti osobně, což by mi pomohlo naučit se rychleji více znakům a nabízet je intenzívněji při komunikaci s Míšou a jemu dost možná znaky také spojovat.

Míša začal brzo používat slova a znaky, které uměl dobře vyslovit opouštěl. První znak „JEŠTĚ“ stále používá pro zdůraznění, a „MÁM RÁD“ a „DĚKUJI“ asi raději znakuje než vyslovuje. Nyní na téměř 22 měsících spojuje 3-4 slova do věty a má slovní zásobu určitě ke 300 slůvkům, již to ani nepočítám, denně přidá několik nových slov, která umí bez problémů vyslovit.

IMG_4651-kopie-768x512

Stala jsem se lektorkou

Znakování mi přišlo natolik zajímavé, že jsem se následně stala lektorkou a rozhodla se tuto skvělou metodu předávat dále. Navštívila jsem Michaelu Tilton, která program Baby Signs do Čech před 10 lety přivezla, na veletrhu Rosteme pro život a rozhodla se absolvovat lektorské školení. Koncept spolupráce i nabídka dalších kurzů mě velmi oslovily.

kurz

Můj první kurz a nečekaná návštěva

Brzy jsem se domluvila se Studiem Oříšek v Jablonci nad Nisou, kde jsem letos v lednu otevřela první kurz Znakování se zpěvem a hrou. Věřte nebo ne, hned v den mé první lekce přišla do studia neohlášeně regionální televize rtm+ s cílem natočit reportáž o aktivitách v Oříšku. V duchu jsem se rozhodla, že rozhodně nic natáčet nebudu, i tak jsem měla před první lekcí trému. Ale když jsem viděla nadšené oči sympatické mladé paní reportérky a její zájem o tuto pro ní zcela překvapivou a pozoruhodnou věc jako je znakování s miminky a batolátky, rozhodla jsem se, že si přinesu BeeBa, velkého plyšového medvídka z našich kurzů, a trochu jí o znakování řeknu, třeba i na kameru. „Beebo, pojď, jdeme na to a ukážeme něco málo z kuchyně Baby Signs!“.

První lekce Znakování se zpěvem a hrou mě s maminkami a batolátky moc baví a užívám si je, těším se na další! V kurzu mám i zkušené maminky, které znakování zažili např. v zahraničí nebo s prvním dítětem. Znakování považují za příjemnou zkušenost, jak si s batolátkem lépe porozumět a užít krásné chvíle a proto se do kurzů vracejí.

Autor článku: Nezávislá certifikovaná lektorka Baby Signs Veronika Reisnerová,

Podpořte Veroniku v jejím rozjezdu a zavítejte na její FB stránky zde.

Hledáme nové lektorky

Zaujal Vás můj příběh? Přidejte se do našeho týmu a staňte se také lektorkou znakování, či dalších kurzů, které Go Kids nabízí. Rozvíjejte sebe i děti, ať už jste mámou či zkušenou lektorkou jiných kurzů, odborník, který se věnuje nějakým způsobem dětem. Michaela Tilton a její tým pro Vás má vše, co budete potřebovat, abyste se mohly do lektorování pustit, tak jako já. Stačí vyplnit krátký formulář na těchto stránkách a budou vám zaslány další informace.

Online kurz znakování Baby Signs

square-boxbsoVše, co potřebujete vědět, abyste mohli začít znakovat ještě dnes!

Součástí video kurzu jsou i:

  • Video slovník se 100 znaky
  • Pracovní listy a materiály ke stažení
  • Osobní podpora zkušené lektorky
  • Video pro děti
  • Leporela k stažení

Objednejte zde.

Objevte cestu, jak se domluvit než přijdou slova

Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli s vaším dítětem začít znakovat.

  • Video seminář pro rodiče
  • Video slovník a materiály ke stažení
  • Podpora zkušené lektorky
  • Videa pro děti