Aktivní mámy znakují – Petra Brabcová vytvořila rezervační systém nejen pro mateřská centra

Petra Brabcová je úspěšná podnikatelka, kterou jsme poznali již před pár lety, kdy se svými dětmi chodila na angličtinu GoKids English se znakováním Baby Signs. Teď se situace otočila a pro změnu jsme  jejími klienty my, neboť všechny rezervace na kurzy GoKids a Baby Signs probíhají díky jejímu rezervačnímu systému Webooker.eu.

  

Petra působí, pro ženu možná netradičně, v oblasti vývoje software. Společně s manželem založili firmu Aperus, s. r. o., která se mimo jiné specializuje na vývoj náhradových a rezervačních systémů pro mateřská a rodinná centra, jazykové či sportovní školy a další organizace registrující své klienty. Aperus spravuje úspěšně širokou paletu kurzů také nám, GoKids. Nejen proto jsme se rozhodli udělat s Petrou rozhovor.

Jak jste přišli s nápadem vytvářet zrovna náhradové a rezervační systémy pro mateřská a rodinná centra?

Již na mateřské dovolené jsem hledala, kde bych skloubila péči o malé děti a zároveň bych mohla být i mezi dospělými lidmi a uplatnit své profesní schopnosti. Přijala jsem proto v té době místo ředitelky rodinného klubu Veselý čertík na Praze 9. Věnovala jsem se celému provozu klubu, od mezd, zásobování až po kreativní náplň kurzů či marketing. Už v té době jsem přemýšlela, že mi chybí nějaký systém, který by mi práci ulehčil a pomohl s plánováním a rozšiřováním činnosti.

Jak se ti práce v rodinném klubu líbila a jak jsi ji skloubila se starostí o dvě malé děti?

Byla to velice pestrá práce, při které jsem měla možnost vyzkoušet si mnoho různých oblastí činnosti, včetně jednání se samosprávou či získáváním dotací na provoz klubu pro děti. Protože jsem sama měla malé děti, dokázala jsem se, myslím, dobře vcítit do potřeb rodičů a připravovat nabídku kurzů, které byla zajímavá, ale též pomoci rodičům si oddychnout od každodenních povinností. Skloubit řízení klubu se dvěma malými neposednými dětmi bylo samozřejmě náročné, ale dcerky si v té době užily zajímavé kurzy i mnoho kamarádů.

Proč jsi z rodinného klubu odešla a začala se plně věnovat softwaru?

Děti rostly a začaly mít i jiné potřeby, než které nabízí rodinný klub. Rozhodla jsem se proto, že je čas klub předat a věnovat se něčemu jinému. Věděla jsem, že kvalitní náhradový a rezervační systém, který by odpovídal specifickým potřebám klubů, center a různých škol, kde je mnoho různých kurzů a zároveň i klientů, na trhu chybí. Věděla jsem též, co by měl systém umět, aby byl co nejvíce efektivní a co nejvíce usnadnil provoz, a že můj manžel je zase vynikající programátor, který by dokázal takový systém vytvořit. Nebyla jsem však zatím plně rozhodnutá, zda se chci vrátit ke své původní profesi v polygrafii, nebo zariskovat a začít od nuly budovat něco nového, s čím nemám žádnou zkušenost.

Co tě přesvědčilo o variantě vlastního businessu?

K rozhodnutí mi pomohlo, když jsem z rozhovorů s řediteli a provozovateli různých center zjistila, že i jim takový software chybí, a přesvědčila se tak, že na trhu existuje velký potenciál. S manželem jsme se tak rozhodli do toho jít a vytvořili Webooker.

Co vlastně Webooker umí?

Webooker je informační, registrační a náhradový systém určený všem organizacím i samostatným lektorům, které vedou pravidelné kurzy a jednorázové akce. Je to internetová aplikace pro jazykové školy, mateřská a rodinná centra, taneční a plavecké školy, domy dětí a mládeže a vlastně pro všechny, co vedou volnočasové aktivity. Systém řídí chod celé společnosti, od plánování a vytváření kurzů, registrace uživatelů až po docházky, omluvy a náhrady studentů, výplaty učitelů, fakturaci nebo párování banky. Jednoduše je to systém, který vedení organizace značně pomůže s administrativou a uspoří čas, který mohou věnovat tomu opravdu důležitému.

Jak s odstupem hodnotíš své rozhodnutí a šla bys do toho znovu?

Rozhodně toho nelituji. Cesta to nebyla jednoduchá. Začínali jsme od začátku jak s vývojem systému, který řeší kompletně vedení celých organizací, tak i se získáváním kontaktů a klientů. Na mých bedrech leží veškerá obchodní činnost, marketing, sledování nových trendů, ale i školení nových klientů a jejich podpora. Je to náročné, ale velmi mě to baví a naplňuje. Již nyní jsme se stali v této oblasti na trhu zavedenou firmou, která dokáže svůj produkt přizpůsobit a upravit dle požadavků klientů. Přemýšlíme i o zahraniční expanzi, zatím na Slovensko. Hodně cestuji po celé republice a setkávám se se spoustou zajímavých a inspirativních lidí a to mě hodně baví.

Proč ses rozhodla začít učit už na mateřské děti anglicky?

Děti se začaly učit anglicky zhruba od 2 let. Nastudovala jsem si spoustu materiálů a došla jsem k závěru, že pro dětský mozeček je výuka angličtiny hravou formou velkým přínosem. Také to bylo možná tím, že naše anglická školka bere děti až od 2 let. Nyní s odstupem 6 let mohu říci, že jsme udělali dobře, že se holčičky začaly učit anglicky již v tak raném věku. Mluvit jinou řečí jim nyní připadá naprosto samozřejmé a nemají žádné zábrany.

Kam jste chodili na angličtinu?

Obě holčičky chodily do anglické školky Orangery, kde byly většinu dne ve styku s rodilým mluvčím. Někdy se zde jednalo spíše o pasivní angličtinu, ale i to je důležité. Pak ještě navštěvovaly kroužky GoKids English ve Veselém čertíkovi, kde si děti užily více řízeného programu a spolu se znakujícím medvídkem BeeBo se učily zpívat a hrát si v angličtině a to se jim moc líbilo.

Děkujeme za rozhovor, Petro, a děkujeme za usnadnění práce všem lektorkám GoKids a BabySigns.

 

Objevte cestu, jak se domluvit než přijdou slova

Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli s vaším dítětem začít znakovat.

  • Video seminář pro rodiče
  • Video slovník a materiály ke stažení
  • Podpora zkušené lektorky
  • Videa pro děti